ULICZNI GRAJKOWIE

ULICZNI GRAJKOWIE

Korzystając z niemieckiego systemu szkolenia chcemy wychować więcej dryblerów i kreatywnych piłkarzy, którzy sami podejmują decyzje, a nie czekają na wskazówki trenera. Na treningach i podczas meczów pozwalamy naszym zawodnikom popełniać błędy, nie mówimy im ciągle co mają robić, bo chcemy kształtować u nich inteligencję piłkarską i kreatywność, która jest niezbędna w profesjonalnej piłce nożnej do podejmowania decyzji boiskowych.

W polskiej kulturze piłkarskiej jest bardzo mocno zakorzeniona tęsknota za tzw. „graczami z podwórka”, czyli „ulicznymi grajkami”. Piłkarzami wychowanymi na podwórkach. Zawadiakami. Drobnymi cwaniaczkami, myślącymi jak okiwać rywala.

W KS Pogoń Warszawa prowadzimy treningi w taki sposób, aby wykorzystać w nich elementy „piłki ulicznej”, która jest tak ważnym elementem w wielu, bardziej rozwiniętych pod kątem piłki nożnej, krajach piłkarskich. Taka forma treningu pozwala zawodnikom samodzielnie podejmować decyzje, bez obawy przed krytyką ze strony trenera. „Gra uliczna” w znakomity sposób buduje charakter i cechy wolicjonalne młodych piłkarzy. Aby nasi wychowankowie zdobyli sukces w dorosłej piłce, potrzebne będzie, najpierw, wskrzeszyć w młodych zawodnikach ducha dawnego podwórka!