WIĘCEJ PIŁKI

WIĘCEJ PIŁKI

Dzieci chcą przede wszystkim strzelać gole, kiwać się, grać. Gra w piłkę nożną to wiele radości dla dzieci. Tutaj mamy dużo zwodów, dryblingu, dużo strzałów. Wszystko co dzieci uwielbiają. Pada też dużo bramek i każdy ma duży udział w grze. Nie sposób pominąć tych zalet. Bo przecież pracując z najmłodszymi wiemy jak ważna jest przyjemność i satysfakcja płynąca z gry w piłkę nożną. Piłka nożna to ogromna radość!

Piłka nożna jako gra, to zawsze rywalizacja i ciągła zmiana warunków. Małe gry 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3 to fundament szkolenia i najlepszy wybór jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży, bo niesie za sobą cały ogrom korzyści, zwłaszcza tych z perspektywy wyszkolenia inteligentnych oraz kreatywnych piłkarzy.

Bezpośrednia gra w piłkę nożną na małych boiskach i w małych składach wpływa pozytywnie na rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych, poprawę techniki, naukę działań grupowych, rozumienie gry, szybkość podejmowania decyzji. Jest to świetny sposób na wszechstronny rozwój umiejętności młodych zawodników.